Hava durumu (mersin)

MERSINYangın Güvenlik Sistemleri


TP64+/163 Serisi Konvansiyonel Tekrarlayıcı Panelleri
SD64+ Serisi Konvansiyonel Yangın Alarm Santralı’ndaki yangın ve hata durumlarını tamamen görüntüleme yeteneğine sahip konvansiyonel sistem tekrarlayıcı paneli.Tekrarlayıcı Panel Özellikleri
*Ana santrala müdahale edebilme yeteneği
*EN 54-4 sertifikalı
*SMPS güç kaynağı (mikroişlemci kontrollü)
*Her bölge için yangın ve hata ledleri
*RS-485 haberleşme protokolü üzerinden ana santralle iletişim
*Mikroişlemci kontrollü tasarım *Dokunmatik butonlar *16 bölge seçeneği

MG-7100 Tek Çevrimli Akıllı Analog Adresli Yangın Alarm Santralları
SD64+ Serisi Konvansiyonel Yangın Alarm Santralı’ndaki yangın ve hata durumlarını tamamen görüntüleme yeteneğine sahip konvansiyonel sistem tekrarlayıcı paneli.Tekrarlayıcı Panel Özellikleri
*Ana santrala müdahale edebilme yeteneği
*EN 54-4 sertifikalı
*SMPS güç kaynağı (mikroişlemci kontrollü)
*Her bölge için yangın ve hata ledleri
*RS-485 haberleşme protokolü üzerinden ana santralle iletişim
*Mikroişlemci kontrollü tasarım
*Dokunmatik butonlar
*16 bölge seçeneği


SD64+/082 Serisi Konvansiyonel Yangın Alarm Santralları
Yüksek performans ve kalitede, mikroişlemci kontrollü, programlanabilir yangın alarm santralları.
Yangın Alarm Santralı Özellikleri
*EN 54-2 ve EN 54-4 sertifikalı
*8 bölge seçeneği
*Mikroişlemci kontrollü tasarım
*Konvansiyonel tüm yangın detektörleri ile uyumlu
*2 adet siren çıkışı
*1 yangın alarm rölesi, 1 hata rölesi
*Tüm PCB’ler metal muhafaza ile korumalı
*Elektromanyetik girişimlerden etkilenmez
*Dokunmatik butonlar

MG-2100 Optik Duman Detektörü Optik duman detektörleri, IR ışık saçma prensibiyle çalışan bir fotoelektrik duman hücresine sahiptir. Fotoelektrik duman hücresi, büyük partiküllü toz, sinek ve böcek gibi dış etkenlere maruz kalmaması için ince tel kafes ile koruma altına alınmıştır. Optik duman detektörleri EN 54-7 sertifikasına ve 89/336/EEC EMC direktifine göre CE işaretine sahiptir.

MG-2200 İyonize Duman Detektörü İyonize duman detektörleri, rutubet, ortam sıcaklığı vb. değişimlerden etkilenmemesi için çift odacıklı bir iyonizasyon hücresine sahiptir. İyonizasyon hücresinde bulunan birinci oda referans, ikinci oda örnekleme prensibiyle çalışmaktadır. İyonizasyon hücresi, büyük partiküllü toz, sinek ve böcek gibi dış etkenlere maruz kalmaması için ince tel kafes ile koruma altına alınmıştır. İyonize duman detektörleri EN 54-7 sertifikasına ve 89/336/EEC EMC direktifine göre CE işaretine sahiptir.

MG-2300 Kombine Sıcaklık Detektörü Kombine sıcaklık detektörü, ısıya duyarlı çift yarı iletken vasıtasıyla sıcaklığı algılamaktadır. Algılayıcı olarak bimetal eleman kullanılmamaktadır. Kombine sıcaklık detektörü, sabit sıcaklık detektörü ve sıcaklık artış hızı detektörü olarak çalışabilmektedir. Ortam sıcaklığının 60 saniyede 30°C’ lık ani bir artışı veya ortam sıcaklığının 60°C sınırında alarm durumuna gelmesi ile çalışır. Kombine sıcaklık detektör kafesi, ortamdaki sıcaklığa hızlı bir biçimde cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Kombine sıcaklık detektörleri EN 54-5 sertifikasına ve 89/336/EEC EMC direktifine göre CE işaretine sahiptir.

MG-2400 Sabit Sıcaklık Detektörü Sabit sıcaklık detektörü, ısıya duyarlı yarı iletken vasıtasıyla sıcaklığı algılamaktadır. Algılayıcı olarak bimetal eleman kullanılmamaktadır. Ortam sıcaklığının 60°C sınırında alarm durumuna gelmesi ile çalışır. Sabit sıcaklık detektör kafesi, ortamdaki sıcaklığa hızlı bir biçimde cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Sabit sıcaklık detektörleri EN 54-5 sertifikasına ve 89/336/EEC EMC direktifine göre CE işaretine sahiptir.

MG-5100 Konvansiyonel Sistem Yangın Alarm Butonu Konvansiyonel yangın alarm butonları, üzerindeki plastik film kaplı cam kırılarak aktive edilmektedir. Cam kırıldığında normalde cama dayalı duran bir mikro anahtar serbest hale gelerek konum değiştirir ve yeni bir cam takılıncaya kadar bu durumda kalır. Cam, plastik bir tabaka ile kaplı olduğundan, kırıldığında ele zarar vermez.
MG-4000 Paralel İhbar Lambası Paralel ihbar lambası, asma tavan veya yükseltilmiş döşeme içerisinde kalan ve alarm veren detektörlerin, alarm yerini saptamayı sağlar.

MG-5200 Flaşörlü Siren MG-5200 flaşörlü siren görülebilir ve duyulabilir alarm özelliklerine sahiptir. Binanın en sağır noktasından 75 dB ses şiddetiyle duyulabilecek şekilde monte edilmelidir. Görülebilmesi için 2m yüksekliğe monte edilmelidir. Maksimum ses 1m’de 105 dB(A)@24V DC’dir. Flaşörlü sirenler 3W, 150/dakika oranında çakar güce sahiptir.

www.aldanmuhendislik.com © 2009                                 Developed by SaPro Ürünlerimiz   |    İletişim    |    Firma Hakkında